Haber

AK Parti Erzurum Milletvekili Adayı Fatma Öncü, OSB’de iş insanlarıyla bir araya geldi

Erzurum il merkezinde seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti Erzurum Milletvekili Adayı Fatma Öncü, Erzurum Organize Sanayi Bölgesi’ndeki iş insanlarıyla görüşmek için geldi.

OSB Yönetim Kurulu ile bir araya gelen Öncü, iş insanlarına hitaben yaptığı konuşmada istikrara vurgu yaparak, yeni dönemde çok önemli ekonomik faaliyetlerin yürütüleceğini belirterek; “21 yıllık AK Parti hükümetlerinde ekonominin geldiği nokta belli. Son yıllarda pandemi ve hammadde krizi başta olmak üzere tüm dünyada önemli bir tedarik zinciri sorunu yaşanıyor. Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte bu krizden geçerken ülkemizde bazı sıkıntıların olduğu şüphesizdir” dedi. Ama bu sorunlarla birlikte önemli bir çaba haritası da tam olarak uygulanıyor. Artık IMF kapısında bekleyen bir ülke değiliz. Biz kendi kaynaklarını kendisi için kullanabilen, üretime dayalı ekonomi modeli ile çok ciddi çalışmalar yürüten bir ülkeyiz.” dedi.

Son yıllarda özellikle ihracatta rekor kırıldığını vurgulayan Öncü, “Ekonomideki büyüme algı operasyonlarına rağmen devam ediyor. 14 Mayıs’tan sonra Türkiye’de iş yapan herkesin yeni bir yatırıma yönelmesini temenni ediyorum. İstikrar ve güven ortamı.” Alınacak daha çok şeyin olacağını söylemek istiyorum. Erzurum’da ticaret yaparak şehrin ekonomisine ve istihdamına önemli katkı sağlayan tüm iş insanlarımızla ortak akıl kültürünü alarak çalışacağız. Erzurum’a yapılacak her yatırımın takipçisi olacak, şehrimize yapılan her katkının yanında olmaya gayret edeceğiz.” – ERZURUM

habertorbali.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu