Haber

ASELSAN’dan denizlere ‘sonsuz’ yetenek

ANKARA (İGFA) –Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile ASELSAN arasında, Deniz Kuvvetlerine üç metrenin üzerinde menzil çözünürlüğü ve elektronik parazite karşı önlem kabiliyeti kazandıracak Engin Deniz Gözetleme Radarı (DGR) Projesi hayata geçirildi. başlattı.

Bu kapsamda 16. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF 2023 kapsamında SSB EHRS ve ASELSAN arasında Engin Deniz Gözetleme Radarı İmza Töreni düzenlendi.

Toplantıya Savunma Sanayii Lideri Prof. Dr. Haluk Görgün, Savunma Sanayii Lider Yardımcısı Mustafa Murat Şeker, ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol ve ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Akkul katıldı. SSB Lideri Prof. Dr. Görgün, milli imkanlarla yürütülecek ve Türkiye’ye büyük yetenekler kazandıracak projenin hayırlı olmasını diledi.

ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol, proje ile su üstü hedeflerinin tespit ve takibinin yapılabileceğini, dost-düşman ayrımının yapılabileceğini, tehdit oluşturabilecek radar sistemlerinin yön ve konum bilgilerinin belirlenebileceğini ve komuta ve kontrol merkezleri. Akyol, projenin başlangıç ​​aşamasında bir adet prototip sistem ve bir adet seri üretim sistem temin edileceğini belirterek, “Yurt dışından temin edilen radar sistemlerini milli imkanlarla 15’in üzerinde yerli alt yüklenici geliştirecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu