Haber

‘Göktürkler’ Kitabı Dağıtan Üç Genç Gözaltına Alındı

ZEHRA MİLLER / SİBEL KAHRAMAN

Sinan AteşYazdığı ‘Göktürkler’ kitabı bursa ‘da dağıtım yapan üç genç. gözaltına alındı. Olay anında bölgede bulunan ÂLÂ Partisi Bursa Milletvekili Adayı Şeyda Şahin, “İşte adaletin geldiği nokta burasıdır. Bir kanuni defterin satış senedine talimatla el konuldu. Şimdi bir açıklama bekliyoruz. Savcılıktan talimat. Ne emir geleceğini bilmiyoruz. Ülke olarak geldiğimiz nokta bu.”

Ankara’da öldürülen Sinan Ateş’in yazdığı ‘Göktürkler’ kitabını Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde bugün ücretsiz dağıtan 3 genç gözaltına alındı. Sinan Ateş’in ablası Selma Ateş, GÜZEL Parti Bursa Milletvekili adayı Sevinç Atabay ve CHP Bursa Milletvekili Adayı Kayıhan Pala da polis merkezinin önüne geldi. DEVA Partisi Mustafakemalpaşa İlçe Başkanı Avukat Hasret Bayraktar, CHP ve YETERLİ Partili avukatlarla birlikte gözaltındaki gençler için karakola geldi.

Şeyda Şahin, “İşte adaletin geldiği nokta burası. Serbest dağıtılan bir hukuk kitabına emirle el konuldu. Şimdi savcılıktan talimat bekliyoruz. Nasıl bir talimat geleceğini bilmiyoruz. Bu böyledir” dedi. Ülke olarak geldiğimiz nokta bir hukuk kitabının ücretsiz dağıtılmasının önünde ne gibi engeller olduğunu hep birlikte göreceğiz.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

haber-bekilli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu